Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Maioneză ușoară cu ou are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Maioneză ușoară cu ou se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Maioneză ușoară cu ou este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 5g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 2g |
| Grăsimi | 22g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 17g |
| Sodiu | 700mg |
Maioneză ușoară cu ou are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Maioneză ușoară cu ou are un indice glicemic scăzut (0), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Maioneză ușoară cu ou are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →