Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Macaroane din porumb are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 49 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Macaroane din porumb se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Macaroane din porumb este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 350 kcal |
| Carbohidrați | 75g |
| Zaharuri (total) | 1g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 1.5g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.2g |
| Sodiu | 5mg |
Macaroane din porumb are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 49 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Macaroane din porumb are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Macaroane din porumb are o încărcătură glicemică de 49 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →