Ierburi și plante botanice

GI 5 · ScăzutÎncărcătură glicemică 0.3 / 100 g10/10

IG scăzut

5 GI

Încărcătură glicemică 0.3 la 100 g

Scor Logi 10/10
  • Bogate în antioxidanți și fitonutrienți
  • Densitate calorică scăzută

Ierburi și plante botanice are un indice glicemic de 5 (Scăzut).

Actualizat la 21 iun. 2026 · Surse: Echipa Logi Nutrition (compoziție derivată din USDA, asistată de AI) · Informațiile nu reprezintă un sfat medical · Raportează o eroare

Logi · Gestionează rezistența la insulină

Reduceți glicemia prin alegeri alimentare mai inteligente

Ierburi și plante botanice este unul dintre cele 11.144 alimente pe care Logi le evaluează când fotografiezi o masă — cu porția.

Continuă pe web
Logi app, food index screen

Valori nutriționale (per 100g)

35
Calorii
6 g
Carbohidrați
3 g
Proteine
0.7 g
Grăsimi
per 100g
Calorii35 kcal
Carbohidrați6 g
Zaharuri (total)0.5 g
Naturale0.5 g
Adăugate0 g
Fibre4 g
Solubile1.2 g
Insolubile2.8 g
Proteine3 g
Grăsimi0.7 g
Saturate0.1 g
Nesaturate0.5 g
Sodiu50 mg

Grad de procesare

10%
Minimal
De ce acest scor?
  • Bogate în antioxidanți și fitonutrienți
  • Impact glicemic scăzut
  • Bogate în fibre
  • Densitate calorică scăzută
  • Conținut minim de proteine

Alergeni

Niciun alergen EU-14 menționat

Rețete cu IG scăzut pe Logi Food Coach

Întrebări frecvente

Care este indicele glicemic al Ierburi și plante botanice?

Ierburi și plante botanice are un indice glicemic de 5 (Scăzut) și o încărcătură glicemică de 0.3 la 100 g.

Este Ierburi și plante botanice bun pentru persoanele cu rezistență la insulină?

Ierburi și plante botanice are un indice glicemic scăzut (5), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.

Cum afectează Ierburi și plante botanice glicemia?

Ierburi și plante botanice are o încărcătură glicemică de 0.3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.

Verifică Ierburi și plante botanice în aplicația Logi, cu porția ta.

Food diary cheat sheet

PDF gratuit — 3 pagini

Jurnalul tău alimentar săptămânal

Notează mesele, sarcina glicemică și starea de spirit. Descoperă tipare în 3 săptămâni.

Fără spam. Dezabonare oricând.