Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment sumac are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment sumac se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Condiment sumac este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 100 kcal |
| Carbohidrați | 23g |
| Zaharuri (total) | 0g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 15g |
| Solubile | 5g |
| Insolubile | 10g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 1.6g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 1.4g |
| Sodiu | 5mg |
Condiment sumac are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Condiment sumac are un indice glicemic scăzut (10), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Condiment sumac are o încărcătură glicemică de 2 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →