Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment pentru grătar are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment pentru grătar se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Condiment pentru grătar este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 55g |
| Zaharuri (total) | 30g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 25g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 2.1g |
| Insolubile | 4.9g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.7g |
| Sodiu | 12000mg |
Condiment pentru grătar are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Condiment pentru grătar are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Condiment pentru grătar are o încărcătură glicemică de 33 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →