Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Concentrat de proteine vegetale are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Concentrat de proteine vegetale se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Concentrat de proteine vegetale este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 370 kcal |
| Carbohidrați | 3g |
| Zaharuri (total) | 1g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.4g |
| Insolubile | 1.6g |
| Proteine | 80g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 1.6g |
| Sodiu | 900mg |
Concentrat de proteine vegetale are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Concentrat de proteine vegetale are un indice glicemic scăzut (0), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Concentrat de proteine vegetale are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →