Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colțunași de porc are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Colțunași de porc se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Colțunași de porc este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 220 kcal |
| Carbohidrați | 25g |
| Zaharuri (total) | 1g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 9g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 5g |
| Sodiu | 500mg |
Colțunași de porc are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Colțunași de porc are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Colțunași de porc are o încărcătură glicemică de 15 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →