Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coajă de lămâie uscată are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Coajă de lămâie uscată se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Coajă de lămâie uscată este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 80 kcal |
| Carbohidrați | 16g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 11g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 3g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 2.7g |
| Sodiu | 6mg |
Coajă de lămâie uscată are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Coajă de lămâie uscată are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Coajă de lămâie uscată are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →