Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătite cu scorțișoară are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 29 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Clătite cu scorțișoară se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Clătite cu scorțișoară este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 45g |
| Zaharuri (total) | 13g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 8g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 1.5g |
| Nesaturate | 4.5g |
| Sodiu | 320mg |
Clătite cu scorțișoară are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 29 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clătite cu scorțișoară are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Clătite cu scorțișoară are o încărcătură glicemică de 29 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →