Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
clătită de cartof dulce are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, clătită de cartof dulce se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
clătită de cartof dulce este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 140 kcal |
| Carbohidrați | 27g |
| Zaharuri (total) | 4.5g |
| Naturale | 4.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 3.5g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 3.2g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 2.1g |
| Sodiu | 180mg |
clătită de cartof dulce are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
clătită de cartof dulce are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
clătită de cartof dulce are o încărcătură glicemică de 15 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →