Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
ciuperci tratate cu UV are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, ciuperci tratate cu UV se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
ciuperci tratate cu UV este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 22 kcal |
| Carbohidrați | 3.3g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 3.1g |
| Grăsimi | 0.3g |
| Saturate | 0.05g |
| Nesaturate | 0.15g |
| Sodiu | 5mg |
ciuperci tratate cu UV are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
ciuperci tratate cu UV are un indice glicemic scăzut (10), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
ciuperci tratate cu UV are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →