Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciupercă portobello la grătar are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Ciupercă portobello la grătar se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciupercă portobello la grătar este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 29 kcal |
| Carbohidrați | 4.3g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.3g |
| Solubile | 0.4g |
| Insolubile | 0.9g |
| Proteine | 2.5g |
| Grăsimi | 0.3g |
| Saturate | 0.05g |
| Nesaturate | 0.15g |
| Sodiu | 9mg |
Ciupercă portobello la grătar are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Ciupercă portobello la grătar are un indice glicemic scăzut (10), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciupercă portobello la grătar are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →