Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată Milka cu zmeură are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 34 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată Milka cu zmeură se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Ciocolată Milka cu zmeură este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 530 kcal |
| Carbohidrați | 57g |
| Zaharuri (total) | 54g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 50g |
| Fibre | 3g |
| Solubile | 0.9g |
| Insolubile | 2.1g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 31g |
| Saturate | 19g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 60mg |
Ciocolată Milka cu zmeură are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 34 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Ciocolată Milka cu zmeură are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Ciocolată Milka cu zmeură are o încărcătură glicemică de 34 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →