Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Vital hvetegluten har et glykemisk indeks på 22, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 3 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Vital hvetegluten blant de laveste i glykemisk indeks.
Vital hvetegluten er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 370 kcal |
| Karbohydrater | 13g |
| Sukker (totalt) | 0g |
| Naturlig | 0.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 0.6g |
| Løselig | 0.2g |
| Uløselig | 0.4g |
| Protein | 75g |
| Fett | 1.9g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.6g |
| Natrium | 29mg |
Vital hvetegluten har et glykemisk indeks på 22, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 3 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Vital hvetegluten har et lavt glykemisk indeks (22), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Vital hvetegluten har en glykemisk belastning på 3 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →