Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tenkasu har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 32 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Tenkasu blant de høyeste i glykemisk indeks.
Tenkasu kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 550 kcal |
| Karbohydrater | 45g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 7g |
| Fett | 38g |
| Mettet | 7g |
| Umettet | 29g |
| Natrium | 350mg |
Tenkasu har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 32 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tenkasu har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Tenkasu har en glykemisk belastning på 32 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →