Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Taralli har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Taralli blant de høyeste i glykemisk indeks.
Taralli kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 420 kcal |
| Karbohydrater | 70g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 1g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0.9g |
| Uløselig | 2.1g |
| Protein | 9g |
| Fett | 12g |
| Mettet | 2g |
| Umettet | 9g |
| Natrium | 700mg |
Taralli har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Taralli har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Taralli har en glykemisk belastning på 49 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →