Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tapioka har et glykemisk indeks på 85, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 75 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Tapioka blant de høyeste i glykemisk indeks.
Tapioka kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 358 kcal |
| Karbohydrater | 88.7g |
| Sukker (totalt) | 3.4g |
| Naturlig | 3.4g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 0.9g |
| Løselig | 0.3g |
| Uløselig | 0.6g |
| Protein | 0.2g |
| Fett | 0g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0g |
| Natrium | 1mg |
Tapioka har et glykemisk indeks på 85, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 75 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tapioka har et høyt glykemisk indeks (85). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Tapioka har en glykemisk belastning på 75 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →