Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tamarind har et glykemisk indeks på 23, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Tamarind blant de laveste i glykemisk indeks.
Tamarind er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 239 kcal |
| Karbohydrater | 62.5g |
| Sukker (totalt) | 57.4g |
| Naturlig | 57.4g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 5.1g |
| Løselig | 1.5g |
| Uløselig | 3.6g |
| Protein | 2.8g |
| Fett | 0.6g |
| Mettet | 0.2g |
| Umettet | 0.4g |
| Natrium | 28mg |
Tamarind har et glykemisk indeks på 23, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Tamarind har et lavt glykemisk indeks (23), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tamarind har en glykemisk belastning på 14 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →