Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Takoyaki-røre har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Takoyaki-røre blant de høyeste i glykemisk indeks.
Takoyaki-røre kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 140 kcal |
| Karbohydrater | 24g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1g |
| Løselig | 0.3g |
| Uløselig | 0.7g |
| Protein | 5g |
| Fett | 2.5g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 2g |
| Natrium | 350mg |
Takoyaki-røre har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Takoyaki-røre har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Takoyaki-røre har en glykemisk belastning på 17 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →