Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørket fiken har et glykemisk indeks på 61, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 16 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Tørket fiken over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Tørket fiken er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 249 kcal |
| Karbohydrater | 63.9g |
| Sukker (totalt) | 47.9g |
| Naturlig | 47.9g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 9.8g |
| Løselig | 3.5g |
| Uløselig | 6.3g |
| Protein | 3.3g |
| Fett | 0.9g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.6g |
| Natrium | 10mg |
Tørket fiken har et glykemisk indeks på 61, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 16 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Tørket fiken har et moderat glykemisk indeks (61). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Tørket fiken har en glykemisk belastning på 16 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →