Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørkede svarte rips har et glykemisk indeks på 32, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 21 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Tørkede svarte rips blant de laveste i glykemisk indeks.
Tørkede svarte rips er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 283 kcal |
| Karbohydrater | 66g |
| Sukker (totalt) | 36g |
| Naturlig | 36.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 7.3g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 4.1g |
| Fett | 0.6g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.5g |
| Natrium | 5mg |
Tørkede svarte rips har et glykemisk indeks på 32, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 21 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tørkede svarte rips har et lavt glykemisk indeks (32), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tørkede svarte rips har en glykemisk belastning på 21 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →