Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladetablett har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 38 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladetablett over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Sjokoladetablett er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 430 kcal |
| Karbohydrater | 70g |
| Sukker (totalt) | 62g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 60g |
| Fiber | 5g |
| Løselig | 1.5g |
| Uløselig | 3.5g |
| Protein | 4g |
| Fett | 16g |
| Mettet | 10g |
| Umettet | 6g |
| Natrium | 20mg |
Sjokoladetablett har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 38 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladetablett har et moderat glykemisk indeks (55). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Sjokoladetablett har en glykemisk belastning på 38 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →