Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladedrikke pulver har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 60 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladedrikke pulver blant de høyeste i glykemisk indeks.
Sjokoladedrikke pulver kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 85g |
| Sukker (totalt) | 80g |
| Naturlig | 5.0g |
| Tilsatt | 75g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0.9g |
| Uløselig | 2.1g |
| Protein | 3g |
| Fett | 3g |
| Mettet | 2g |
| Umettet | 1g |
| Natrium | 150mg |
Sjokoladedrikke pulver har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 60 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladedrikke pulver har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Sjokoladedrikke pulver har en glykemisk belastning på 60 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →