Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokolade proteinpulver har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 7 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokolade proteinpulver blant de laveste i glykemisk indeks.
Sjokolade proteinpulver er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 18g |
| Sukker (totalt) | 8g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 6g |
| Fiber | 5g |
| Løselig | 1.5g |
| Uløselig | 3.5g |
| Protein | 60g |
| Fett | 7g |
| Mettet | 3g |
| Umettet | 4g |
| Natrium | 400mg |
Sjokolade proteinpulver har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 7 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sjokolade proteinpulver har et lavt glykemisk indeks (40), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Sjokolade proteinpulver har en glykemisk belastning på 7 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →