Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Shiitake-sopp har et glykemisk indeks på 10, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Shiitake-sopp blant de laveste i glykemisk indeks.
Shiitake-sopp er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 41 kcal |
| Karbohydrater | 6.8g |
| Sukker (totalt) | 2.4g |
| Naturlig | 2.4g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 2.3g |
| Fett | 0.3g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.2g |
| Natrium | 13mg |
Shiitake-sopp har et glykemisk indeks på 10, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Shiitake-sopp har et lavt glykemisk indeks (10), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Shiitake-sopp har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →