Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sesam laddu har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sesam laddu blant de laveste i glykemisk indeks.
Sesam laddu er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 450 kcal |
| Karbohydrater | 55g |
| Sukker (totalt) | 40g |
| Naturlig | 10.0g |
| Tilsatt | 30g |
| Fiber | 6g |
| Løselig | 1.8g |
| Uløselig | 4.2g |
| Protein | 10g |
| Fett | 20g |
| Mettet | 4g |
| Umettet | 16g |
| Natrium | 10mg |
Sesam laddu har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sesam laddu har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Sesam laddu har en glykemisk belastning på 28 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →