Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
sennepsfrø har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre other rangerer sennepsfrø blant de laveste i glykemisk indeks.
sennepsfrø er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 508 kcal |
| Karbohydrater | 28.1g |
| Sukker (totalt) | 6.8g |
| Naturlig | 6.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 12.2g |
| Løselig | 3.7g |
| Uløselig | 8.5g |
| Protein | 26.1g |
| Fett | 36.2g |
| Mettet | 1.98g |
| Umettet | 34.22g |
| Natrium | 13mg |
sennepsfrø har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
sennepsfrø har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
sennepsfrø har en glykemisk belastning på 10 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →