Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Semulegryn har et glykemisk indeks på 66, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 48 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Semulegryn over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Semulegryn er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 360 kcal |
| Karbohydrater | 73g |
| Sukker (totalt) | 0.3g |
| Naturlig | 0.3g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.7g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.9g |
| Protein | 10.5g |
| Fett | 1g |
| Mettet | 0.2g |
| Umettet | 0.8g |
| Natrium | 1mg |
Semulegryn har et glykemisk indeks på 66, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 48 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Semulegryn har et moderat glykemisk indeks (66). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Semulegryn har en glykemisk belastning på 48 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →