Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rosa glasur har et glykemisk indeks på 85, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 81 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Rosa glasur blant de høyeste i glykemisk indeks.
Rosa glasur kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 420 kcal |
| Karbohydrater | 95g |
| Sukker (totalt) | 92g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 90g |
| Fiber | 0g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 0.2g |
| Fett | 5g |
| Mettet | 2.5g |
| Umettet | 2.5g |
| Natrium | 20mg |
Rosa glasur har et glykemisk indeks på 85, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 81 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rosa glasur har et høyt glykemisk indeks (85). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Rosa glasur har en glykemisk belastning på 81 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →