Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristede splittede kikerter har et glykemisk indeks på 28, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Ristede splittede kikerter blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristede splittede kikerter er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 370 kcal |
| Karbohydrater | 60g |
| Sukker (totalt) | 3g |
| Naturlig | 3.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 12g |
| Løselig | 3.6g |
| Uløselig | 8.4g |
| Protein | 20g |
| Fett | 6g |
| Mettet | 0.7g |
| Umettet | 5.3g |
| Natrium | 20mg |
Ristede splittede kikerter har et glykemisk indeks på 28, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ristede splittede kikerter har et lavt glykemisk indeks (28), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristede splittede kikerter har en glykemisk belastning på 17 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →