Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristede peanøtter har et glykemisk indeks på 14, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre nuts rangerer Ristede peanøtter blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristede peanøtter er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 585 kcal |
| Karbohydrater | 16.1g |
| Sukker (totalt) | 4.7g |
| Naturlig | 4.7g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 8.5g |
| Løselig | 2.55g |
| Uløselig | 5.95g |
| Protein | 25.8g |
| Fett | 49.2g |
| Mettet | 6.8g |
| Umettet | 40g |
| Natrium | 6mg |
Ristede peanøtter har et glykemisk indeks på 14, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Ristede peanøtter har et lavt glykemisk indeks (14), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristede peanøtter har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →