Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rismelk har et glykemisk indeks på 85, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 8 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre beverages rangerer Rismelk blant de høyeste i glykemisk indeks.
Rismelk kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 47 kcal |
| Karbohydrater | 9.2g |
| Sukker (totalt) | 5.3g |
| Naturlig | 3.3g |
| Tilsatt | 2g |
| Fiber | 0.3g |
| Løselig | 0.1g |
| Uløselig | 0.2g |
| Protein | 0.3g |
| Fett | 1g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.9g |
| Natrium | 34mg |
Rismelk har et glykemisk indeks på 85, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 8 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Rismelk har et høyt glykemisk indeks (85). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Rismelk har en glykemisk belastning på 8 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →