Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ferrero Rocher-sjokolade har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 16 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Ferrero Rocher-sjokolade blant de laveste i glykemisk indeks.
Ferrero Rocher-sjokolade er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 603 kcal |
| Karbohydrater | 39.9g |
| Sukker (totalt) | 39.4g |
| Naturlig | 4.4g |
| Tilsatt | 35g |
| Fiber | 4.3g |
| Løselig | 1.3g |
| Uløselig | 3g |
| Protein | 8.2g |
| Fett | 42.7g |
| Mettet | 15.1g |
| Umettet | 25.6g |
| Natrium | 44mg |
Ferrero Rocher-sjokolade har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 16 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ferrero Rocher-sjokolade har et lavt glykemisk indeks (40), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ferrero Rocher-sjokolade har en glykemisk belastning på 16 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →