Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Fennikel har et glykemisk indeks på 16, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Fennikel blant de laveste i glykemisk indeks.
Fennikel er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 31 kcal |
| Karbohydrater | 7.3g |
| Sukker (totalt) | 3.4g |
| Naturlig | 3.4g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.1g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 1.2g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.03g |
| Umettet | 0.07g |
| Natrium | 52mg |
Fennikel har et glykemisk indeks på 16, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Fennikel har et lavt glykemisk indeks (16), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Fennikel har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →