Espresso

Espresso

Ingen glykemisk indeks9/10

Glykemisk indeks ikke målt ennå

1.7 g karbohydrater per 100 g
Logi-score 9/10
  • En enkel shot på 30 ml har omtrent 3 kcal og inneholder ikke sukker eller fett.
  • Omtrent 212 mg koffein per 100 ml, omtrent 64 mg i en enkel shot.

Espresso har ingen målt glykemisk indeks ennå. Inneholder 1.7 g karbohydrater per 100 g.

Vurdert 6. aug. 2026 · Kilder: USDA FoodData Central #171891 , Logi Nutrition Team · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

I stedet for dette

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Espresso er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen
Porsjoner
PorsjonGram
1 ristretto (20 ml)20 g
1 fl oz30 g
1 single espresso (30 ml)30 g
1 double espresso (60 ml)60 g

Næringsinnhold (per 100g)

9
Kalorier
1.67 g
Karbohydrater
0.12 g
Protein
0.18 g
Fett
per 100g
Kalorier9 kcal
Karbohydrater1.67 g
Sukker (totalt)0 g
Naturlig0 g
Tilsatt0 g
Fiber0 g
Løselig0 g
Uløselig0 g
Protein0.12 g
Fett0.18 g
Mettet0 g
Umettet0 g
Natrium5 mg

Bearbeidingsgrad

30%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • En enkel shot på 30 ml har omtrent 3 kcal og inneholder ikke sukker eller fett.
  • Den bidrar ikke til den glykemiske belastningen av et måltid.
  • Inneholder polyfenoler som klorogensyrer, i likhet med traktet kaffe.
  • Omtrent 212 mg koffein per 100 ml, omtrent 64 mg i en enkel shot.
  • Koffein sent på dagen kan gjøre det vanskeligere å sovne.
  • Sukker, sirup og melk i espressodrikker, ikke selve espressoen, står for de fleste kaloriene.

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Espresso?

Den glykemiske indeksen for Espresso er ikke målt ennå. Inneholder 1.7 g karbohydrater per 100 g.

Er Espresso bra for folk med insulinresistens?

Den glykemiske indeksen for Espresso er ikke målt. Med 1.7 g karbohydrater per 100 g bør porsjonsstørrelsen følges nøye.

Sjekk Espresso i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.