Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Esekiel-brød har et glykemisk indeks på 36, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 15 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Esekiel-brød blant de laveste i glykemisk indeks.
Esekiel-brød er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 247 kcal |
| Karbohydrater | 41g |
| Sukker (totalt) | 0.8g |
| Naturlig | 0.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 6g |
| Løselig | 1.8g |
| Uløselig | 4.2g |
| Protein | 11.8g |
| Fett | 3.4g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 2.9g |
| Natrium | 160mg |
Esekiel-brød har et glykemisk indeks på 36, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 15 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Esekiel-brød har et lavt glykemisk indeks (36), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Esekiel-brød har en glykemisk belastning på 15 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →