Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Eple-kanel frokostbar har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Eple-kanel frokostbar blant de høyeste i glykemisk indeks.
Eple-kanel frokostbar kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 70g |
| Sukker (totalt) | 28g |
| Naturlig | 10.0g |
| Tilsatt | 18g |
| Fiber | 4g |
| Løselig | 1.2g |
| Uløselig | 2.8g |
| Protein | 4g |
| Fett | 8g |
| Mettet | 2g |
| Umettet | 6g |
| Natrium | 220mg |
Eple-kanel frokostbar har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Eple-kanel frokostbar har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Eple-kanel frokostbar har en glykemisk belastning på 49 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →