Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Avfettet kakao har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 3 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Avfettet kakao blant de laveste i glykemisk indeks.
Avfettet kakao er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 228 kcal |
| Karbohydrater | 58.3g |
| Sukker (totalt) | 1.8g |
| Naturlig | 1.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 32g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 19.6g |
| Fett | 13.7g |
| Mettet | 8.1g |
| Umettet | 5.6g |
| Natrium | 21mg |
Avfettet kakao har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 3 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Avfettet kakao har et lavt glykemisk indeks (20), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Avfettet kakao har en glykemisk belastning på 3 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →