Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Aromat har et glykemisk indeks på 85, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 78 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Aromat blant de høyeste i glykemisk indeks.
Aromat kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 92g |
| Sukker (totalt) | 80g |
| Naturlig | 0.0g |
| Tilsatt | 80g |
| Fiber | 0g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 0g |
| Fett | 0g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0g |
| Natrium | 50mg |
Aromat har et glykemisk indeks på 85, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 78 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Aromat har et høyt glykemisk indeks (85). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Aromat har en glykemisk belastning på 78 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →