Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Appelsinsaus har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 31 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Appelsinsaus blant de høyeste i glykemisk indeks.
Appelsinsaus kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 180 kcal |
| Karbohydrater | 44g |
| Sukker (totalt) | 38g |
| Naturlig | 8.0g |
| Tilsatt | 30g |
| Fiber | 0.3g |
| Løselig | 0.1g |
| Uløselig | 0.2g |
| Protein | 0.5g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0.1g |
| Natrium | 350mg |
Appelsinsaus har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 31 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Appelsinsaus har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Appelsinsaus har en glykemisk belastning på 31 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →