Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ananassmak har et glykemisk indeks på 80, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 72 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre other rangerer Ananassmak blant de høyeste i glykemisk indeks.
Ananassmak kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 350 kcal |
| Karbohydrater | 90g |
| Sukker (totalt) | 85g |
| Naturlig | 0.0g |
| Tilsatt | 85g |
| Fiber | 0g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 0g |
| Fett | 0g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0g |
| Natrium | 10mg |
Ananassmak har et glykemisk indeks på 80, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 72 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ananassmak har et høyt glykemisk indeks (80). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Ananassmak har en glykemisk belastning på 72 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →