Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Amaranthflak har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 46 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Amaranthflak blant de høyeste i glykemisk indeks.
Amaranthflak kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 371 kcal |
| Karbohydrater | 65.2g |
| Sukker (totalt) | 1.7g |
| Naturlig | 1.7g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 6.7g |
| Løselig | 2g |
| Uløselig | 4.7g |
| Protein | 13.6g |
| Fett | 7g |
| Mettet | 1.5g |
| Umettet | 5.5g |
| Natrium | 4mg |
Amaranthflak har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 46 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Amaranthflak har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Amaranthflak har en glykemisk belastning på 46 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →