Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Albue makaroni har et glykemisk indeks på 47, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 35 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Albue makaroni blant de laveste i glykemisk indeks.
Albue makaroni er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 371 kcal |
| Karbohydrater | 75.2g |
| Sukker (totalt) | 2.7g |
| Naturlig | 2.7g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.7g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.9g |
| Protein | 13g |
| Fett | 1.5g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.2g |
| Natrium | 6mg |
Albue makaroni har et glykemisk indeks på 47, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 35 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Albue makaroni har et lavt glykemisk indeks (47), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Albue makaroni har en glykemisk belastning på 35 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →