Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Toffee klasik mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 63 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Toffee klasik berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Toffee klasik boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 420 kcal |
| Karbohidrat | 90g |
| Gula (jumlah) | 70g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 65g |
| Serat | 0g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 0.5g |
| Lemak | 8g |
| Tepu | 5g |
| Tidak tepu | 3g |
| Natrium | 120mg |
Toffee klasik mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 63 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Toffee klasik mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Toffee klasik mempunyai beban glisemik 63 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →