Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
toffee karamel mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 56 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, toffee karamel berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
toffee karamel boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 420 kcal |
| Karbohidrat | 80g |
| Gula (jumlah) | 65g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 60g |
| Serat | 0g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 1g |
| Lemak | 10g |
| Tepu | 6g |
| Tidak tepu | 4g |
| Natrium | 120mg |
toffee karamel mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 56 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
toffee karamel mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
toffee karamel mempunyai beban glisemik 56 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →