Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
titisan mentega kacang mempunyai indeks glisemik 55, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 26 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, titisan mentega kacang berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
titisan mentega kacang sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 520 kcal |
| Karbohidrat | 48g |
| Gula (jumlah) | 40g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 35g |
| Serat | 3g |
| Larut | 0.9g |
| Tidak larut | 2.1g |
| Protein | 10g |
| Lemak | 32g |
| Tepu | 8g |
| Tidak tepu | 22g |
| Natrium | 180mg |
titisan mentega kacang mempunyai indeks glisemik 55, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 26 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
titisan mentega kacang mempunyai indeks glisemik sederhana (55). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
titisan mentega kacang mempunyai beban glisemik 26 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →