Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Thyme segar mempunyai indeks glisemik 0, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Thyme segar berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Thyme segar adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 36 kcal |
| Karbohidrat | 6.3g |
| Gula (jumlah) | 0.9g |
| Semula jadi | 0.9g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 3.3g |
| Larut | 0.9g |
| Tidak larut | 2.4g |
| Protein | 3g |
| Lemak | 0.8g |
| Tepu | 0.1g |
| Tidak tepu | 0.7g |
| Natrium | 56mg |
Thyme segar mempunyai indeks glisemik 0, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Thyme segar mempunyai indeks glisemik rendah (0), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Thyme segar mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →