Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Pes kacang manis mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Pes kacang manis berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Pes kacang manis adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 550 kcal |
| Karbohidrat | 35g |
| Gula (jumlah) | 30g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 25g |
| Serat | 4g |
| Larut | 1.2g |
| Tidak larut | 2.8g |
| Protein | 12g |
| Lemak | 38g |
| Tepu | 8g |
| Tidak tepu | 28g |
| Natrium | 120mg |
Pes kacang manis mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Pes kacang manis mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Pes kacang manis mempunyai beban glisemik 16 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →