Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Pes cili ringkas mempunyai indeks glisemik 20, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 2 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Pes cili ringkas berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Pes cili ringkas adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 45 kcal |
| Karbohidrat | 8g |
| Gula (jumlah) | 4g |
| Semula jadi | 4.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.5g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 1.5g |
| Lemak | 0.5g |
| Tepu | 0.1g |
| Tidak tepu | 0.4g |
| Natrium | 800mg |
Pes cili ringkas mempunyai indeks glisemik 20, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 2 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Pes cili ringkas mempunyai indeks glisemik rendah (20), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Pes cili ringkas mempunyai beban glisemik 2 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →