Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
perisa mentega kacang mempunyai indeks glisemik 80, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 60 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, perisa mentega kacang berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
perisa mentega kacang boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 400 kcal |
| Karbohidrat | 70g |
| Gula (jumlah) | 60g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 55g |
| Serat | 0g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 0g |
| Lemak | 10g |
| Tepu | 2g |
| Tidak tepu | 8g |
| Natrium | 300mg |
perisa mentega kacang mempunyai indeks glisemik 80, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 60 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
perisa mentega kacang mempunyai indeks glisemik tinggi (80). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
perisa mentega kacang mempunyai beban glisemik 60 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →